Hizmetlerimiz
BİG-BAG Boşaltma Sistemleri
Endüstriyel proseslerde yoğun olarak kullanılan toz ve granül haldeki ürünlerin son kullanım noktasına ulaşımı silobaslar veya big-bag çuvalları ile olmaktadır.
Tüketimin yüksek olduğu durumlarda ağırlıkla silobas tercih edilirken, kısmen daha az tüketimin olduğu veya silobas ile sevkiyatın mümkün olmadığı durumlarda ise big-bag çuvallar kullanılmaktadır. Big-bag torbalarla gelen toz ve granül haldeki akışkanların prosesin ihtiyacı olan kullanım noktalarına sevki ancak bu torbalardan akışkanın kontrollü bir şekilde sevk edilebilmesiyle mümkün olmaktadır. Farklı aksamlardan oluşan big-bag boşaltma sistemleri, torbalarla gelen akışkanların boşaltılması amacıyla kullanılmaktadır.
Ana aksam taşıyıcı şasedir. NPU profil kullanılan taşıyıcı şase üst kısmında mono-ray vinç bulunmaktadır. Big-bag torbanın yukarıya doğru çekilebilmesi ve boşalan torbanın yenisi ile rahatlıkla değiştirilmesi için şase üzerinden uygun mesafede uzatılmış profil bulunmaktadır. Big-bag torbaya özel dizayn edilen, 4 noktadan kancalı askı aparatı yardımı ile torba yukarı çekilir ve big-bag oturma şasesine yerleştirilir.
Bir diğer aksam olan oturma şasesine torba yerleştirildikten sonra, big-bag torba çıkış ağzı özel sızdırmaz alana sıkıştırılır ve böylelikle tozuma ve mal kaybının önüne geçilmiş olur. Oturma şasesine big-bag torba içindeki akışkanın rahatlıkla dökülmesini sağlamak için eğim verilmiştir. Yine bu alanda pnömatik kuvvetle hareket eden kollar yardımı torbaya baskı yapılmakta ve torba tamamen bitene kadar akış sağlanmaktadır. Oturma şasesi lastik takozlar üzerinde özel vibrasyon ekipmanları ile donatılmıştır.
Dökümanlar
Big-Bag Boşaltma Sistemi Big-Bag Boşaltma ve Dozlama Sistemi Big-Bag Transfer Sistemi CE Belgesi
E-Bültene katılın!
Sektördeki tüm yeniliklerden haberiniz olsun.
Bize Ulaşın
Çamlık Mah. Dinç Sok. No:4 Muyar Plaza
Kat:11 D:66-69 Ümraniye/İSTANBUL
+90 216 594 70 37
info@etaproses.com
Tüm Hakları Saklıdır. © 2023 ETA Proses